Beriete lieky
s rozumom?

Domov

ZODPOVEDNÝ
                    lekár

Rozumná spotreba liekov je najmä v rukách lekárov. Práve oni nastavujú liečbu a mali by mať aj prehľad o tom, či ich neberiete veľa, alebo vám nehrozia nežiadúce účinky. Čo však, ak ste navštívili kvôli ochoreniu viacerých lekárov a lieky vám predpísal každý z nich?

Aj na Slovensku má lekár možnosť získať v reálnom čase prístup k vašej spotrebe liekov cez elektronické liekové knižky. Tým zároveň zdieľa informácie o ním predpísaných liekoch s kolegami lekármi, ale cez aplikácie zdravotných poisťovní aj s vami.

AOPP sa preto rozhodlo oceniť lekárov, ktorí sa do elektronických liekových knižiek zapájajú označením Zodpovedný lekár.


Ak nájdete na dverách ambulancie vášho lekára túto nálepku, môžete si byť istý, že má v reálnom čase prístup k vašej liekovej knižke. A to vďaka tomu, že je zapojený do niektorej z oficiálnych elektronických liekových knižiek – či už Dôvera zdravotná poisťovňa, alebo Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Som lekár a chcem vedieť ako získať „označenie“ Zodpovedný lekár

Ak je vaša ambulancia zapojená do niektorého systému elektronických liekových knižiek, napíšte nám na zodpovedny@liekysrozumom.sk nasledujúce informácie (Meno lekára, IČO, Kód poskytovateľa) a my vám obratom pošleme „Zodpovedný lekár“

Ak vaša ambulancia nie je zapojená elektronickej liekovej knižky, ale radi by ste sa zapojili, kontaktujte príslušnú poisťovňu.